Trampolína je skvělá zábava pro děti nebo výborný pomocník při hubnutí. Zahoďte stud a pojďte si zacvičit. Na trampolíně procvičíte i svaly, o kterých možná nevíte, že je máte. Skákání na trampolíně je šetrnější na klouby než běhání a navíc prospívá i našemu srdci.
Kondiční trénink a posílení zdraví
Aktivujte své svaly, které běžně nepoužíváte, uvolněte mysl, zbavte se stresu. Skákáním na trampolíně pozitivně ovlivňujete krevní oběh i lymfatický systém. Studie prokázaly, že skákání na trampolíně nahoru a dolů doplněné krátkým stavem beztíže s mírným přetížením při odrazu zvyšuje aktivitu lymfatického systému. Díky aktivovanému lymfatickému systému budete vyplavovat toxické látky z organismu, zlepšíte vitalitu svých plic, srdce a posílíte imunitu.
Sedavé zaměstnání a koukání do monitoru, bývá častou příčinou bolesti krční páteře i migrén. Tím, že zařadíte pravidelné cvičení, posílíte inkriminovanou oblast krční páteře.
Ploché bříško a pevný zadek
Pokud chcete zpevnit zadek a mít ploché bříško, ale nebaví Vás cvičení v posilovně, zkuste skákání na trampolíně. Nejde to však dělat nahodile. Pokud očekáváte výsledky, musíte pro to udělat něco víc než 1x za měsíc skákat na trampolíně nebo se o víkendu projet na kole.
3x týdně po 20 minutách skákání na trampolíně + úprava stravy, pro maximální výsledky!
Rada pro začátečníky
Vždy začněte pozvolna! Na začátek je důležité se dobře zahřát. Skákejte a nevymýšlejte žádné složité pohyby, ani přemety. Po 5 až 10 minutách se protáhněte. Zařazením strečinku předejdete zbytečným zraněním, např. nataženým šlachám, apod.
Pokud na trampolíně začínáte, doporučujeme skákat pouze 5 až 10 minut pro první den. Druhý den cvičení zopakujte a třetí den, už můžete pomalinku přidávat na čase, který skákání budete věnovat.
Přestože skákání vypadá nevinně, mohlo by dojít k přetrénování některých partií, které jste doposud používali minimálně. V případě, že jste aktivní sportovec, tak již znáte své limity a můžete do toho jít s větším nasazením.
Cvičení vždy zakončete důkladným protažením. Předejdete tak do budoucna zkráceným šlachám a horší ohebnosti!
Trampolína jako alternativa k běhání nebo plavání
Kondičním skákáním na trampolíně můžete doplnit běhání nebo plavání. Skákání nezatěžuje tolik kolena, ani kotníky jako běhání, proto může být i vhodnější pro osoby s větší váhou. Energie, kterou spálíte je srovnatelná se spálenou energií při běhání. Skákáním aktivujete i pozitivní náladu, při výskoku totiž prožíváme zlomek vteřiny ve stavu beztíže, podobně jako když jsme při plavání nadnášeni vodou.
Procvičte rovnováhu, kreativitu a zbavte se stresu
Při skákání na trampolíně, zejména při odrazu je důležité udržet rovnováhu. Do cvičení se zapojí svaly nohou, břišní svaly, zádové svaly a navíc balancujete i rukama, (ramenní svaly, trapézové, atd..) Na internetu je mnoho cviků pro začátečníky i pro pokročilé. Zapojte však svou kreativitu a nebojte se experimentovat sami. Mějte však na mysli, že na prvním místě je Vaše zdraví. Pokud si něčím nejste jisti, pak to raději nedělejte!
Po chvílích cvičení zcela jistě zažijete radost, při vyplavení endorfinů tzv. hormonech štěstí.
Objednejte se na konzultaci, poraďte se s odborníky, co konkrétně je pro Vás nejvhodnější nebo se podívejte se na zkušenosti našich klientů.
Mezi nejčastější důvody patří: